Zapraszamy na kurs asystenta instruktora parkour zakończony egzaminem.
Jesteś zainteresowany kursem na asystenta instruktora parkour w 2024?
Wypełnij formularz, aby otrzymywać aktualne informacje o kursach.
ZGŁOŚ ZAINTERESOWANIE KURSAMI! – poinformujemy Cię o zbliżających się kursach
Kurs instruktora dla osób które mają już poziom asystenta – pracujemy nad nim! Odbędzie się on w nowej, ulepszonej formie.
Na koniec 2024 planujemy kurs:
Kurs Asystenta Instruktora parkour wraz z egzaminem
TEMATYKA kursu:
Wyjaśnienie wymagań i uprawnień na wszystkich poziomach instruktorskich:
Jednym z głównych działań Federacji jest ujednolicenie metod nauczania parkour i freerunningu. Pomoże to w zapewnieniu bezpiecznego startu osobom początkującym i zredukuje ryzyko kontuzji. Trwają prace nad stworzeniem uniwersalnej metodyki, która może stać się przewodnikiem bądź uzupełnieniem wiedzy dla osób nauczających parkour obecnie lub w przyszłości. Współpracujemy także z instytucjami naukowymi, z którymi będziemy mogli stworzyć kursy instruktorskie dla dyscyplin parkour i freerun.
Parkour i Freerun, gdy pojawił się w Polsce w latach 2003-2004, ze względu na swój „undegroundowy” charakter, nie gromadził swoich zwolenników w sekcjach czy klubach. Osoby trenujące przez wiele lat nie znajdowały się pod okiem trenerów lub instruktorów. Często było to dość „dzikie” hobby, w którym traceur był trenerem sam dla siebie. Stan taki pozostaje często do dziś. Jednakże rosnąca popularność parkour oraz wzrost ilości osób z doświadczeniem trenerskim spowodowały, że pojawiła się potrzeba nauczania technik parkour osób początkujących, aby m.in. ułatwić start takim osobom i zapobiec kontuzjom.
Zajęcia parkour i freerun prowadzone są w różnych miastach Polski od niemal 10 lat.
W 2006 roku w Warszawie zapoczątkowano „AFA” (Adidas Flow Academy) – pierwszą akademię parkour w Polsce.
W roku 2008 odbyły się Warsztaty Parkour w Bielsko-Białej, gdzie uczestniczyło kilkadziesiąt osób z całej Polski.
W roku 2010 odbyła się akcja „Ogólnopolskie Warsztaty Parkour”, podczas której w jeden weekend w 12 miastach Polski za sprawą lokalnych grup, parkour ćwiczyło niemal 500 osób. Informacje o wydarzeniu odbiły się szerokim echem w mediach.
Rok 2011 to czas sformalizowania się wielu organizacji związanych z parkour w Polsce i w związku z tym rozpoczęcia regularnych treningów prowadzonych.
W chwili obecnej zajęcia prowadzone są w wielu miastach Polski, nie tylko przez kluby i stowarzyszenia, ale również przez szkoły, firmy czy osoby prywatne.
Polska Federacja Parkour i Freerun
ul. Niwki 12 80-731 Gdańsk
KRS: 0000527188
REGON: 36095722
tel.: 0048 798 634 061
e-mail: kontakt@federacjaparkour.pl
Tomasz Dąbrowski Prezes Zarządu Tel.: +48 798 634 061 |